top of page

Drodzy wspaniali uczniowie,

AdobeStock_246294842.jpeg

jak wszyscy wiemy, Ukraina znajduje się w poważnym kryzysie. Niewiele osób wierzyło, że rosyjski agresor faktycznie zdecyduje się zaatakować nasz sąsiedni kraj z tak potężną siłą. Japoński wywiad, najbliższy sojusznik USA, ocenia, że możliwość inwazji na Polskę jest "niezwykle niska". Ponadto, wszyscy japońscy dyplomaci i biznesmeni zostali ewakuowani do Polski, jako bezpiecznego miejsca. Niemniej jednak, każdy z nas odczuwa pewien stopień niepokoju w związku z nadchodzącą przyszłością.

W ciągu ostatnich kilku dni dzwonili do nas różni ludzie, mówiąc: "Uczyć się japońskiego w tak poważnym czasie? Bez sensu!". Może to i prawda...

Z drugiej strony, podczas mojej długiej kariery nauczyciela japońskiego wielu uczniów mówiło mi: "Podczas nauki japońskiego mogę zapomnieć o moim ciężkim życiu", "Nauka japońskiego to jeden z najszczęśliwszych momentów każdego tygodnia". Jestem głęboko przekonany, że nauka japońskiego jest potrzebna każdemu z was, aby oderwać się na chwilę od rzeczywistości, szczególnie teraz. Nauka języka japońskiego jest jedną z dobrych metod poszerzania punktu widzenia i postrzegania świata. Ja oraz moi wspaniali nauczyciele i pracownicy dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć dla Was wspaniałe lekcje.

Najważniejszą filozofią dla samurajów było , Gi. Oznacza to "pomagać komuś w kłopotach, nie oczekując nic w zamian". Organizujemy pomoc dla poszkodowanych ludzi z Ukrainy. Zapraszamy więc każdego z Was do dołączenia do naszej grupy wolontariuszy.

A więc, moi wspaniali uczniowie, zacznijmy razem uczyć się japońskiego.
 

兵頭 博
Hiroshi Hyodo
Dyrektor
Szkoły Języka Japońskiego SUNSTAR

bottom of page